23 грудня відбулося засідання вченої ради університету в дистанційному режимі.
На порядку денному було розглянуто питання:
про бюджет університету на 2023 фінансовий рік;
про освітню діяльність фахових коледжів університету;
про присвоєння вчених звань;
різне.
Заслухавши й обговоривши доповідь в.о. головного бухгалтера, заступника головного бухгалтера університету Олени Козленко й голови фінансово-економічної комісії Володимира Мороза, вчена рада відзначила, що кошторисом доходів і видатків спеціального фонду на 2023 рік передбачено отримати доходи у розмірі понад 59 000,00 тис. грн. Пріоритетними напрямками видатків вчена рада визначила такі статті витрат: заробітна плата, оплата комунальних послуг, придбання обладнання та інвентарю для утримання університету, придбання комп’ютерної, офісної техніки, обладнання для навчального процесу, наукова та методична робота, соціальне забезпечення, преміювання здобувачів освіти тощо.
Заслухавши й обговоривши доповідь проректора з науково-педагогічної роботи Ярослави Юрків про освітню діяльність фахових коледжів університету, вчена рада відзначила, що в структурі університету функціонують шість фахових коледжів: Брянківський фаховий коледж, Кадіївський педагогічний фаховий коледж, Лисичанський педагогічний фаховий коледж, Рубіжанський фаховий коледж, Старобільський фаховий коледж, Фаховий коледж ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».
Коледжі здійснюють підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста та освітньо-професійним ступенем фахового молодшого бакалавра за денною формою навчання. На І курс у цьому році було зараховано 271 здобувача освіти. Освітній процес у фахових коледжах забезпечують 160 викладачів.
Участь в обговоренні питання взяли директор Брянківського фахового коледжу Михайло Сапіжак і директорка Фахового коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка Наталія Мотунова, які зазначили, що загалом колективи фахових коледжів адаптувалися до умов сьогодення й організували освітній процес на належному рівні. Ректорка університету Олена Караман в обговоренні питання зазначила, що у складних умовах сьогодення фахові коледжі допомагають формувати позитивний образ університету імені Тараса Шевченка.
Разом з тим вчена рада визначила проблеми, які потребують спільного вирішення, зокрема зниження активності в науково-дослідницькій діяльності викладачів і здобувачів освіти та низька активність викладачів коледжів щодо організації спільної діяльності з профільними кафедрами університету та закладами освіти регіону.
Рішенням вченої ради Тетяні Кокновій присвоєно вчене звання професора кафедри романо-германської філології, Тетяні Сич – вчене звання професора кафедри публічної служби та управління навчальними й соціальними закладами; Юрію Безрученкову – вчене звання доцента кафедри туризму, готельної і ресторанної справи.
Серед різного було внесено зміни до Положення про організацію освітнього процесу в ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», зміни до Положення про факультет іноземних мов; затверджено Положення про центр вивчення французької мови та культури; наукову школи «Соціологія регіонів і просторового аналізу суспільства» під керівництвом проф. Іллі Кононова; рекомендовано до друку наукові і навчально-методичні праці; затверджено теми дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософії та зміни у складі вченої ради університету.