Луганський національний университет імені Тараса Шевченка

Новини

Коло підтримки та відновлення для жінок з числа викладацького складу вузу.

2 листопада в ЛНУ імені Тараса Шевченка за ініціативою Первинної профспілкової організації відбулося коло психологічної підтримки та відновлення для жінок з числа викладацького складу.
Провела захід Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ». Перед початком зустрічі керівник організації Олександр Чепур розповів присутнім про діяльність громадської організації, зокрема про можливості співпраці у реалізації проєктів, які підтримуються міжнародними донорами, розвитку студентського самоврядування, проходження здобувачами освіти практики на базі громадської організації.
На захід завітали заступниця міського голови Ірина Харченко та начальниця відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лубенської міської ради Світлана Скиба. Ірина Харченко наголосила на важливості співпраці переміщеного вузу і громадських організацій та вручила Олександру Чепуру почесну грамоту Полтавської обласної військової адміністрації за вагомий внесок у розвиток молодіжної політики в області.
Під час кола психологічної підтримки та відновлення жінки виконували вправи для зняття психоемоційної напруги та стресу: дихання по руці, дихання по квадрату, обійми метелика ( для зняття м’язового напруження). Учасниці обирали метафоричні карти для знаходження додаткового ресурсу у кризовій ситуації.
Сам факт і масштаби переміщення відчутно вплинули не лише на учасників освітнього процесу, але й змусили університет адаптуватися до існування в нових реаліях. Студенти і викладачі стикнулися з проблемами фінансового, технологічного та психологічного характеру. Тому подібні зустрічі і співпраця, вважають організатори, сприятимуть налагодженню освітнього процесу, відновленню втраченої інфраструктури та адаптації вузу на новому місці.
На завершення учасниці отримали набори з жіночих гігієнічних товарів. Коло підтримки і відновлення для жінок та надання гігієнічних наборів відбулося завдяки допомозі Німецького фонду Маршала в США.IMG_2511IMG_2501IMG_2509IMG_2517IMG_2522IMG_2525

У Лубнах відбулися загальноуніверситетські святкові заходи до Дня захисників і захисниць України.

14 жовтня, коли Україна відзначає кілька свят – День захисників і захисниць України, День козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка провів низку святкових заходів.

Так, викладацький колектив та студентство університету відвідали Лубенський обласний шпиталь із концертною програмою для захисників, які наразі проходять там лікування та реабілітацію. Після концерту студенти вручили присутнім захисникам подарункові набори, кошти на які були зібрані у рамках благодійних акцій «14 гривень до 14 жовтня» та «Макулатуру здавай – ЗСУ допомагай», організованих студентським самоврядуванням напередодні свята. Наприкінці заходу всі бажаючі залишили свої автографи на прапорі України.

Окрім проведення святкового заходу адміністрація нашого освітнього закладу в цей день уклала договір про співпрацю з Лубенським обласним шпиталем для ветеранів війни Полтавської обласної ради.

Святкові заходи були продовжені на стадіоні дитячого парку імені Олеся Донченка. Урочистий концерт відкрила ведуча Олена Павленко, працівник Центру культури та дозвілля ЛНУ імені Тараса Шевченка. Із вітальним словом до студентської молоді, гостей та мешканців міста звернулася ректорка університету, доктор педагогічних наук, професор Олена Караман. У концертній програмі лунали українські пісні, які виконували студенти та викладачі ЛНУ імені Тараса Шевченка. Серед учасників концерту: Ярослава Ціуліна, студентка Інституту культури і мистецтв; Лариса Борисенко, викладач мистецтв та хореографії, солістка Полтавської філармонії; першокурсниці – Аня Аввакумова, Дарія Потапенко, Тетяна Проценко; а також запрошений музикант, учасник телешоу «Голос Країни», військовослужбовець Давид Максака.

Після концерту естафету перейняв майстер спорту України міжнародного класу, директор Інституту фізичного виховання і спорту Олександр Дубовий, який звернувся до присутніх з патріотичною промовою. Він запросив до снаряду «богатирська гантель» вагою 50 кг справжніх українських козаків, яким у процесі змагання збільшували вагу до 60 та 70 кг відповідно.

Одночасно із концертною програмою відбувалися заходи з військового виховання та навчання, виставка стрілецької зброї, демонстрація медико-санітарної підготовки. Також проводився благодійний збір коштів на підтримку Збройних Сил України, організований фондами «БФ Мелек» та «Благодар життя».

У святкуванні взяв участь колектив Лубенської міської громадської організації інвалідів «Ветерани Чорнобиля», який в похідній кухні приготував для гостей та учасників свята козацький куліш. Після завершення урочистих заходів польова кухня з кулішом стала справжньою перлиною свята, оскільки усі присутні після тривалого знаходження на свіжому повітрі значно зголодніли, тому гаряча страва була дуже доречна.

Заходи відбулися за підтримки голови Лубенської районної ради Тетяни Качаненко, Лубенської міської ради, голови Лубенської районної організації профспілки працівників науки і освіти України Людмили Грицаєнко, фермера с. Березівка Миколи Берези та народного депутата України Анастасії Ляшенко.IMG_5200IMG_5233IMG_5359IMG_5210IMG_5250IMG_5294IMG_5405IMG_5460IMG_5494IMG_5540IMG_5553IMG_5438IMG_5414IMG_5516

З Днем захисника і захисниць України, Днем Українського козацтва та зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

Первинна профспілкова організація ЛНУ імені Т.Шевченка щиро вітає Вас із Днем захисника і захисниць України, Днем Українського козацтва та зі святом Покрови Пресвятої Богородиці!

У світлий день Покрови Пресвятої Богородиці, яка завжди вважалася заступницею і покровителькою нашого народу, ми, українці, відзначаємо: День українського козацтва та День захисника і захисниць України. Це знаменно, оскільки символізує зв’язок поколінь та давню історичну традицію.Цей день для усіх нас водночас урочистий та радісний, але разом з тим скорботний та сумний. На землі нашої держави триває збройний конфлікт, що вже сьогодні забрав життя тисяч кращих синів та дочок України.
Висловлюю велику вдячність і повагу всім, хто стоїть тепер в ім’я миру в Україні та схиляю голову у жалобі за тими, хто віддав життя за Україну. Низький уклін всім землякам, хто захищав і продовжує захищати цілісність і суверенітет нашої Держави.
Мирного неба над головою усім нам! Нехай Пресвята Богородиця береже Україну під своїм Покровом!
З повагою, голова ППО
Володимир МОРОЗ

photo_2022-10-13_18-02-16

Дякуємо ЗСУ!!!

Напередодні державного свята – Дня захисників і захисниць України, що визначається 14 жовтня студентське самоврядування на чолі з ректором ЛНУ імені Т.Шевченка Караман О.Л. та головою Первинної профспілкової організації Морозом В.П. провели благодійну акцію «14 гривень до 14 жовтня», були зроблені патріотичні підвіски для автомобілів та стильні брошки в національних кольорах, проведена благодійна ініціатива «Макулатуру здавай – ЗСУ допомагай!» ми очистили нашу домашню бібліотеку від «російського сміття», зробили так звану дерусифікацію.
На отримані гроші закупили подарункові набори для поранених бійців, які знаходяться на реабілітації в Лубенському військовому шпиталі, щоб привітати їх та подякувати нашим героям. Студенти збирали гроші не тільки в межах університету, але і на центральних вулицях міста.. Дякуємо жителям міста, що не залишалися байдужими..
Дякуємо ЗСУ!!!

photo_2022-10-12_13-20-1014грн до 14 жовтняIMG_1885IMG_1887photo_2022-10-12_11-54-04 (2)photo_2022-10-12_13-20-02

З Днем працівника освіти!!!

Шановні колеги Луганського національного університету імені Т.Шевченка!!!
Щиро і сердечно вітаю вас із професійним святом – Днем працівника освіти, яке об’єднує всіх, хто допомагає молоді відкривати скарбницю знань, науки, мудрості.
Саме ваша наполеглива праця, добросовісне служіння справі, невтомний творчий пошук і високий професіоналізм допомагають молодому поколінню обрати свій життєвий шлях і стати справжніми фахівцями своєї справи.
Від щирого серця бажаю вам здоров’я, творчого натхнення, мудрості, терпіння і впевненості у завтрашньому дні.
Щастя, добра, благополуччя вам і вашим родинам! Ми віримо в ПЕРЕМОГУ!!!ПЕРЕМОЗІ БУТИ!!!
Голова ППО Володимир МОРОЗ20191006115800

Друга зустріч першокурсників з головою ППО та ректором ЛНУ імені Т.Шевченка Караман О.Л.

photo_2022-09-28_12-45-13photo_2022-09-28_12-45-17photo_2022-09-28_12-45-20photo_2022-09-28_12-45-23photo_2022-09-28_12-45-25photo_2022-09-28_12-45-07photo_2022-09-28_12-45-11

Зустріч першокурсників з головою ППО!

Голова ППО Володимир Мороз тепло привітав наших першокурсників, більш детальніше ознайомив з історією університету, із діяльністю щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, розповів, як студенти можуть із захопленням навчатися, що їх очікує, які в них обов’язки та права, проінформував про основні напрямки діяльності первинної профспілкової організації та можливості, які надаються студентам.
Разом ми обрали профгрупоргів по факультетам наших інститутів ЛНУ імені Т.Шевченка. Будемо відновлювати наше велике студентське самоврядування в такі тяжкі часи.
Ми раді були бачити вашу зацікавленість та організованість, ваші щирі обличчя, які прагнуть якнайшвидше відкрити для себе світ нових знань,.
Бажаємо молодіжному активу подальшого розвитку, натхнення та сил для нових звершень!

photo_2022-09-21_19-14-59photo_2022-09-21_19-15-03photo_2022-09-21_19-15-05photo_2022-09-21_19-15-08

Новий навчальний рік 2022-2023 та посвята першокурсників в студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка

✅ У Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся урочистий захід з нагоди початку нового 2022-2023 навчального року та посвяти першокурсників в студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка

15 вересня у місті Лубни Полтавської області у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся урочистий захід з нагоди початку нового навчального року для першокурсників.
Даний урочистий захід був хвилюючим та водночас важливим для нас, оскільки цей навчальний рік стане першим для нашого університету на Полтавщині. Дуже важко починати все наново, а тим паче далеко від рідних стін, проте ми не опустили руки й продовжили нашу роботу і саме сьогоднішня урочиста подія стала яскравим підтвердженням цього факту!
Урочиста частина заходу розпочалася з вітальних слів першого проректора, голови вченої ради, академіка Національної академії педагогічних наук України, доктора педагогічних наук, професора Віталія Курила та ректорки Луганського національного університету, доктора педагогічних наук, професора Олени Караман.
Віталій Семенович у своїй промові наголосив, що першокурсники зробили правильний вибір, прийшовши навчатися до нашого університету, оскільки Луганський національний університет є закладом з мировим ім’ям, він є членом Всесвітньої та Європейської асоціації університетів, а через його стіни пройшли більше 200-х тисяч студентів.
Олена Леонідівна урочисто привітала гостей та першокурсників. У своїй промові вона зазначила, що Луганський національний університет, не зважаючи на російську навалу, яку вже двічі витримав наш університет, героїчно продовжує свою роботу тепер вже на Полтавщині. Ректорка подякувала органам влади та мешканцям Полтавщини за теплий та гостинний прийом.
Під час урочистої частини з вітальними словами виступили наші шановні гості.
Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко привітав освітян з визначною подією та зазначив, що адміністрація Лубен бажає Луганському національному університету стати частиною Лубенщини. Він низько вклонився професорсько-викладацькому складу Луганського університету та зазначив, що всього за 3 місяці свого перебування на Полтавщині ЛНУ імені Тараса Шевченка вже досяг значних результатів.
Голова районної ради Тетяна Качаненко, зазначила, що попри надскладний час у нашій державі, керівництву ЛНУ ім. Т. Шевченка та керівництву Лубенщини вдалося зробити неймовірне: «Коли є в нас навчання, коли діти хочуть та можуть навчатися – перспектива в Україні обов’язково буде!»
Начальник Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Едуард Бородай звернув увагу на те, що майбутнім нашої країни є педагоги, викладачі, науковці та студенти, саме вони після перемоги стануть кістяком відновлення та розвитку нашої країни.
Директор Полтавської академії неперервної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк урочисто привітав шевченківців та зазначив, що дуже пишається тим, що Полтавська академія неперервної освіти ім. М.В. Остроградського уклала меморандум про партнерську співпрацю з Луганським національним університетом.
Ведучим заходу було зачитано лист з вітаннями від Народного депутата України Сергія Шахова. Він привітав колектив ЛНУ імені Тараса Шевченка та побажав спокійного навчального року.
Також було заслухано відео-вітання з початком нового навчального року для здобувачів освіти першого року навчання від:
• Дніпрова Олексія Сергійовича — заступника керівника Офісу Президента України, Голови Наглядової ради університету.
• Кременя Василя Григоровича — президента Національної академії педагогічних наук України;
• Лизанця Сергія Васильовича — голови наглядової ради акціонерного товариства «Закритий недиверисифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Кайлас», секретаря Наглядової ради Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».
Справжньою окрасою концерту стали виступи шевченківців : магістрантки Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Поліни Янковець, Народного артиста України, доцента кафедри музичного мистецтва та хореографії Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, артиста Полтавського академічного симфонічного оркестру Юрія Кириченка, Лауреата премії Міжнародного фестивалю мистецтв «Столиця запрошує», учасника шоу «Голос Країни- 2013», переможця найвідомішого вокального шоу Х-Фактор у 2014 році, лауреата міжнародного вокального фестивалю «Слов’янський Базар 2019» — Дмитра Бабака, лауреата міжнародних конкурсів, фіналістки вокального шоу «Х-фактор», викладача кафедри музичного мистецтва та хореографії інституту культури і мистецтв, солістки Полтавської обласної філармонії Лариси Борисенко.
Порадували гостей закладу й виступи творчих колективів Лубенщини: Віталія Циганника та співака Юрія Іванченка, ансамблю народних інструментів «Посулля» Лубенської мистецької школи.
Колектив Луганського університету імені Тараса Шевченка поклав квіти до пам’ятника славетному Кобзарю у м. Лубни. Почесне право покласти квіти надалося студентам Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Аполінарії Алефіренко та Дмитру Лісному.
Під час заходу хвилиною мовчання було вшановано пам’ять загиблих від російської агресії шевченківців:
• Кушнір Анатолій, студент
• Дмитришен Вадим, випускник
• Гуляєв Віталій, випускник
• Ріхтер Денис, студент
• Воронков Максим, студент
• Хриков Євген, доктор педагогічних наук, професор
• Талалай Олександр, студент
• Хаблак Олександр, випускник
• Денис Кузнєцов, студент
• Тарасенко Олександр, доцент кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва
• Греченюк Тарас, студент
• Леміш Наталія, студентка
• Крекін Віталій, студент
• Пистун Ярослав, студент
• Помиляйко Олександр, студент
• Гуртовий Артем, студент
• Рєзнік Олександр, студент
• Божко Сергій, студент
Завершилися урочиста частина посвятою першокурсників у студенти Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Право урочисто зачитати клятву надали двом першокурсникам – Юлії Лень та Артему Сусіді. Вчорашні діти-випускники шкіл зробили свій перший крок до дорослого життя та приєдналися до великої та дружньої студентської родини ЛНУ, зачитавши клятву, вірність якій студенти повинні пронести протягом усього навчання.
Наш університет виражає подяку Полтавщині та полтавчанам за гостинність та теплий прийом, виражає подяку центральним та місцем органам державної влади за надану допомогу та підтримку, без якої це все було б не можливо.
У підсумку хочеться сказати, що для нас це було вкрай важливе свято, свято яке стало результатом нашої боротьби, незламності нашого духу та волі. Відтепер ЛНУ ім. Тараса Шевченка та Полтавщину пов’язують теплі та дружні стосунки, стосунки взаємного розвитку та співпраці! Для нас вкрай важливо, що наші студенти будуть отримувати гідну освіту в Україні, в вільній та незалежній європейській державі!photo_2022-09-20_14-06-02photo_2022-09-20_14-08-18photo_2022-09-20_14-08-27photo_2022-09-20_14-08-37photo_2022-09-20_14-08-34photo_2022-09-20_14-08-21

Шановні колеги, студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка!

 

Щиросердечно вітаю з Днем пам’яті й примирення та 77-ою річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Цей день нагадує нам про страшні події 1939-1945 років, які віддзеркалюються в сьогоднішній російсько-українській війні. Ми пам’ятаємо якими великими втратами, руйнуваннями та масовими знищеннями заплатив наш народ за право вільно жити і працювати на своїй землі, ця пам’ять дає нам змогу бути сильнішими у боротьбі за нашу незалежність, у захисті нашої української землі сьогодні!

Велика шана та низький уклін Ветеранам за самовідданість та відвагу задля нашого майбутнього! Подяка нашим захисникам, які сьогодні захищають свободу і незалежність нашої країни!

Бажаю Вам, дорогі українці, незламності духу, міцного здоров’я, щастя і благополуччя! Нехай на нашій благословенній землі завжди панує мир, спокій та добро! Разом – переможемо! Зі Святом!

 

З повагою, Голова ППО ЛНУ імені Тараса Шевченка          Володимир Мороз

Pomnym

Зі світлим святом!

Шановні викладачі, співробітники та студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка!

 Від щирого серця вітаю вас зі світлим святом Великодня! Нехай радість Воскресіння Христового наповнює серце, а світло Божественної любові зігріває рідних і близьких. Бажаю всім Вам здоров’я, миру, спокою, щастя, любові, злагоди, міцності духу, віри та надії в перемогу! Нехай Господь оберігає Нас всіх, наших дітей, наших захисників і Україну, благословить її на мир і процвітання! Зі Святом! Христос Воскрес!

 

З повагою, Голова ППО ЛНУ імені Тараса Шевченка            Володимир Мороз

c5748970c2394547ea5124267603f263_w960